To będzie demonstracja w obronie demokracji. Rozpocznie się w sobotę w południe przed Trybunałem Konstytucyjnym. Manifestację organizuje Komitet Obrony Demokracji.

Założyciel Komitetu zapewnia, że nie będzie to akcja polityczna i odbędzie się "pod flagą Polską i Unii Europejskiej bez symboli partyjnych". Mateusz Kijowski wyjaśnia, że jest to walka o wspólną sprawę.

"Będziemy wspólnie szerokim ponadpartyjnym frontem bronić demokracji, wyrażać nasze niezadowolenie z tego co się ostatnio dzieje z instytucjami demokratycznego państwa w Polsce"- wyjaśnia założyciel Komitetu Obrony Demokracji.
Demonstrację rozpocznie wystąpienie lidera Komitetu Obrony Demokracji i zaproszonych polityków: Ryszarda Petru, Barbary Nowackiej, Sławomira Neumanna, Władysława Kosiniaka-Kamysza.


O 13.00 uczestnicy manifestacji wyruszą sprzed siedziby Trybunału Konstytucyjnego i przejdą przez Aleje Szucha, Plac na Rozdrożu, Aleje Ujazdowskie. Na Wiejskiej zaplanowano wystąpienie Mateusza Kijowskiego oraz działacza dawnej opozycji komunistycznej Henryka Wujca. Później demonstranci przejdą przed Pałac Prezydencki i tam zakończą protest.