Polskie Stronnictwo Ludowe jest przeciwne ograniczeniu kadencji władz samorządowych. Poseł Piotr Zgorzelski powiedział w Jedynce, że takie pomysły to "szukanie wroga" przez koalicję rządową.

Podkomisje sejmowe pracują nad ograniczeniem kadencji wójtów i burmistrzów do dwóch. Zdaniem posła Zgorzelskiego, takie pomysły mogą być próbą "przykrycia" tego, że po wyborach parlamentarnych nie doszło do wielkiej zmiany społeczno-gospodarczej. Poseł dodał, że w każdych wyborach samorządowych wymienia się około 40 procent władz. Podkreślił, że sprawa kadencyjności władz samorządowych czy posłów nie powinna być rozstrzygana w pośpiechu.

Poseł Zgorzelski zapowiedział, że PSL przedstawi dziś projekt nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Oświadczył, że przyczyną obecnych problemów są decyzje podjęte przez poprzedni Sejm, a kryzys pogłębił się po decyzjach obecnego parlamentu. Zdaniem posła, problem może rozwiązać prezydent Andrzej Duda. Powinien on przyjąć do wiadomości wybór trzech sędziów Trybunału przez poprzedni Sejm, po czym poczekać na jutrzejsze orzeczenie Trybunału w sprawie nowelizacji ustawy, przyjętej przez obecny parlament. Gość Jedynki podkreślił, że konflikt wokół Trybunału szkodzi opinii o Polsce w Europie.