Członkowie Rady Ministrów spotkają się o 13.00. W porządku obrad jest dyskusja nad sześcioma zagadnieniami, choć ostatecznie może być ich więcej. Premier Beata Szydło zapowiedziała, że spotkanie będzie miało charakter roboczy.

Szef resortu finansów Paweł Szałamacha przedstawi informacje na temat realizacji tegorocznego budżetu i harmonogramu prac nad projektem przyszłorocznego. Chodzi o wdrażanie w życie zapowiadanych w expose projektów, w tym 500 złotych na drugie i kolejne dziecko (lub na pierwsze w wypadku rodzin najuboższych).

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak przekaże informacje na temat ubiegłotygodniowego posiedzenia Rady do spraw Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych dotyczącego walki z terroryzmem. Unijni ministrowie zgodzili się wówczas na zaostrzone kontrole na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej. Ma to pomóc skuteczniej walczyć z terroryzmem.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz przedstawi informację na temat roboczego spotkania ministrów obrony państw Unii Europejskiej dotyczącego polityki bezpieczeństwa. W ubiegły wtorek dyskutowali oni między innymi na temat ataków terrorystycznych w Paryżu czy inicjatywy budowania zdolności na rzecz bezpieczeństwa i obrony.

Rząd będzie także debatować na temat wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów (informacje przedstawi przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, minister Henryk Kowalczyk) oraz memorandum o porozumieniu polsko-chińskim dotyczącym wspólnego wspierania inicjatywy „Pas i Szlak” (informacja wicepremiera, szefa resortu rozwoju Mateusza Morawieckiego). Wczoraj wizytę w Chinach rozpoczął prezydent Andrzej Duda. Z jego udziałem, w finansowej stolicy Państwa Środka, Szanghaju, odbyło się Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze.

Na posiedzeniu rządu zapadnie też decyzja w sprawie powołania pełnomocnika do reformy mediów publicznych. Ma nim zostać były prezes Polskiego Radia, Krzysztof Czabański.