Rosyjscy parlamentarzyści popierają wzmocnienie odpowiedzialności karnej dla terrorystów. W Moskwie odbywa się wspólne posiedzenia obu izb parlamentu: Dumy Państwowej i Rady Federacji. Rosyjscy deputowani i senatorzy mówią o potrzebie współdziałania między krajami i utworzenia Międzynarodowego Trybunału Karnego dla terrorystów. Padają propozycje zwiększenia uprawnień służb specjalnych.

Siergiej Naryszkin, szef Dumy Państwowej - izby niższej parlamentu - oświadczył, że teraz plany Zachodu przedłużenia sankcji wobec Rosji wyglądają głupio. "Na tle obecnych strasznych tragedii to wygląda nie tyle bezsensownie, co dziko i głupio. Świadczy o problemach z moralnością i sumieniem u elit politycznych w niektórych zachodnich państwach"- powiedział Naryszkin. Jego zdaniem tych polityków którzy chcą przedłużyć sankcje wobec Rosji nie rozumieją już własne narody.

Naryszkin wyraził nadzieję, że dla Zachodu los pokoju nie jest pustym słowem i rozum powróci do wszystkich partnerów Rosji. Szef Dumy swoje wystapienie zakończył slowami : "My pobiedim" czyli "My zwyciężymy".

Reklama