Szczyt Unii Europejskiej z Turcją w sprawie uchodźców odbędzie się prawdopodobnie w niedzielę 29 listopada – ustaliła korespondentka RMF.FMw Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginion. Na spotkaniu ma się pojawić polska premier Beata Szydło.

Szczyt Unii Europejskiej z Turcją w sprawie uchodźców odbędzie się prawdopodobnie w niedzielę 29 listopada. Na spotkaniu ma się pojawić polska premier Beata Szydło

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/katarzyna-szymanska-borginion/blogi/news-beata-szydlo-na-unijnym-szczycie-w-turcji,nId,1924888#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Będzie to już siódmy z kolei szczyt w sprawie migracji, jednak pierwszy na którym pojawi się szefowa nowego rządu. Czego może się spodziewać Beata Szydło?

Premier Szydło może się spodziewać także trudnych rozmów z Ankarą i konieczności zadeklarowania pomocy finansowej dla uchodźców w Turcji. Z nieoficjalnych wyliczeń Komisji Europejskiej wynika, że Polska powinna wyłożyć na ten cel co najmniej 70 milionów euro. Polski rząd, będzie więc musiał przeprowadzić polityczna kalkulację: czy to aż tak dużo, żeby powstrzymać napływ uchodźców?