Rosyjska prasa pisze o zaprzysiężeniu nowego polskiego rządu. Jednak najwięcej uwagi na jej łamach poświęca się niedawnemu aktowi terrorystycznemu w Paryżu i wczorajszemu szczytowi G-20 w tureckiej Antalyi.

"Rossijskaja Gazieta" zauważa, że tragiczne wydarzenia w Paryżu odbiły się na przebiegu ceremonii zaprzysiężenia nowego gabinetu ministrów Polski. "Przed przybyciem do Pałacu Prezydenckiego nowa premier Beata Szydło i członkowie nowego rządu wpisali się do księgi kondolencyjnej w Ambasadzie Francji" - czytamy w rządowym rosyjskim dzienniku. Autorka publikacji odnotowała jednocześnie, że ceremonia zaprzysiężenia rozpoczęła się minutą ciszy.

Gazeta "Kommiersant" zwraca uwagę, że skład nowego rządu Polski został zaprezentowany już 10 listopada. "Wbrew powściągliwemu programowi przedwyborczemu konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość kluczowe stanowiska w gabinecie ministrów zajęli politycy bliscy byłemu premierowi i szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, zwolennicy twardej linii w tym również w relacjach z Rosją" - ocenia gazeta Kommiersant.