Konrad Szymański został sekretarzem stanu do spraw europejskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jan Dziedziczak będzie natomiast sekretarzem stanu odpowiedzialnym za sprawy polonijne, konsularne, parlamentarne oraz dyplomację publiczną i kulturalną. Nominacje obu polityków Prawa i Sprawiedliwości podpisała premier Beata Szydło.

Konrad Szymański ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1997-1998 był pracownikiem Kancelarii Sejmu, a od 1999 do 2000 roku doradcą wicemarszałka Sejmu. W latach 2004-2014 był posłem PiS do Parlamentu Europejskiego, gdzie zajmował się między innymi sprawami wschodnimi oraz bezpieczeństwem energetycznym Unii. Jan Dziedziczak ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Od lipca 2006 do listopada 2007 roku był rzecznikiem prasowym rządu Jarosława Kaczyńskiego. Od 2007 roku był posłem PiS na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Zajmował się między innymi sprawami polonijnymi, repatriacją Polaków z Kazachstanu oraz budową wizerunku Polski za granicą.

Reklama