Anna Zalewska: Wygaszanie gimnazjów najwcześniej od 1 września 2017

19 listopada 2015

„Najwcześniej reformę zaczniemy za 2 lata. Na taki rytm wskazują eksperci. Trzeba się przecież przygotować - podstawy programowe, podręczniki. Trzeba również przekonać dzieci i wystraszonych nauczycieli przez ZNP” – mówi w Kontrwywiadzie RMF.FM nowa szefowa MEN Anna Zalewska pytana o likwidację gimnazjów.

Wg niej wygaszanie gimnazjów zaczęłoby się 1 września 2017. Minister zapowiada również, że „ci nauczyciele, którzy będą w gimnazjum, nigdzie nie będą się przeprowadzać”. „Będziemy mieć szeroko zakrojone konsultacje. Mam nadzieję, że Polska nie widziała jeszcze takich konsultacji” – mówi Zalewska. Pytana o referendum ws. likwidacji gimnazjów, odpowiada: „Jeżeli obywatele zbiorą milion podpisów, to referendum musi się odbyć”.

Dodaje, że „dziś mamy badanie mówiące, że prawie 70 proc. ludzi nie dostrzega niczego szczególnego na tym etapie edukacyjnym”. Powrót drożdżówek i słodyczy do szkół? „Zweryfikuję to postanowienie, trochę pisane na kolanach” – odpowiada szefowa MEN. „Chcę na wzór Jamiego Olivera spróbować zrobić kilka spotkań publicznych, telewizyjnych w stołówkach szkolnych odnośnie zdrowego jedzenia” – zapowiada gość Kontrwywiadu.

Jej zdaniem najważniejsza jest stopniowa edukacja odnośnie zdrowego żywienia. Klasyczny kanon lektur? „To oznacza więcej czytania, bo mamy z tym problem” – uważa minister. Dodaje, że „klasyka nie oznacza braku nowoczesności”

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381425mega.png
Źródło: RMF FM

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.