"Czekałem na pójście dalej" - mówił lider ugrupowania Kukiz15 w Sejmie podczas debaty nad expose premier Beaty Szydło.

Z jednej strony pozytywnie wypowiada się o zapowiedziach Prawa i Sprawiedliwości dotyczących zmiany konstytucji, z drugiej mówi, że "czekał na powiedzenie o referendum, o wzmocnieniu roli tej podstawowej instytucji demokracji kontaktowania się z ludem".

O potrzebie zmian w ustawie zasadniczej mówił po expose Beaty Szydło prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Bierzemy to za dobrą monetę, natomiast nie zmienia to faktu, że w expose nie usłyszeliśmy na ten temat ani słowa" - podkreślił lider Paweł Kukiz.

Oprócz zapowiedzi zmian konstytucji widzi inne pozytywne elementy w programie rządu. Wskazał na przykład na zapowiedź odbudowy bezpieczeństwa państwa, obniżenia wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku, ochronę polskiej ziemi, powrót do pełnego nauczania historii i klasycznego kanonu lektur. Podkreślił, że Kukiz15 będzie te postulaty popierać, ale stawia warunek. Chodzi o wcześniejszą konsultację projektów ustaw

Według niego należy zmieniać zasady działania Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ często zachowywał się on - jak się wyraził polityk - jak trybunał dyspozycyjny wobec władzy.

Debata nad expose Beaty Szydło ma trwać 7 godzin. Na wieczór przewidziano głosowanie nad wotum zaufania dla gabinetu PiS.