Ustalono 'krąg osób pozostających w kręgu zainteresowania" jeśli chodzi o odpowiedzialność za zestrzelenie pasażerskiego malezyjskiego Boeinga na wschodzie Ukrainy.

Taką informację przekazali prokuratorzy, którzy równolegle z międzynarodowym zespołem śledczych - ekspertów technicznych prowadzą śledztwo kryminalne w sprawie zdarzenia z lipca ubiegłego roku.
Oświadczenie to ukazało się zaraz po ogłoszeniu raportu holenderskiego urzędu do spraw bezpieczeństwa w sprawie katastrofy Boeinga. Raport ten stwierdza, że maszyna linii Malaysia Airlines została trafiona rakietą przeciwlotniczą produkcji rosyjskiej.

Międzynarodowy zespół prokuratorów oświadczył, że jego dochodzenie doprowadziło do podobnych ustaleń. Nie podano jednak nazwiska żadnego z ewentualnych podejrzanych.
Malezyjski Boeing został zestrzelony 17 lipca 2014 roku. Samolot leciał z Amsterdamu do stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Ukraińcy, na których terytorium doszło do zdarzenia, oskarżali rosyjskich separatystów, a ci, tak jak władze Rosji - Ukraińców. Spośród 298 ofiar katastrofy prawie dwieście, to Holendrzy.