Partia KORWiN chce likwidacji podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składek na ZUS i NFZ . Przemysław Wipler, poseł i jednocześnie prezes śląskiego regionu partii, powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że to dużo lepsza propozycja niż postulaty PO, PiS-u i Zjednoczonej Lewicy dotyczące wprowadzenia minimalnych stawek godzinowych.

Jak dodał, wprowadzenie stawki 12 złotych, o której mówi PO i PiS, po potrąceniu wszystkich składek i podatków spowoduje, że na pracownik "na rękę" dostanie 8 złotych 77 groszy. Zdaniem Wiplera program likwidacji kosztów pracy przy jednoczesnym uszczelnieniu systemu poboru podatku VAT jest jak najbardziej realny do zrealizowania.

"Chcemy, by Polacy sami ubezpieczali się w prywatnych firmach" - powiedział Wipler. Wyjaśnił, że wtedy składki na ubezpieczenia zdrowotne nie trafiałyby do NFZ-tu i do urzędników, lecz na podwyższenie jakości leczenia. "To samo dotyczy systemu emerytalnego. Jeżeli nie zniesiemy składek obciążających pracę, to nie powstrzymamy wyjazdu Polaków za granicę" - powiedział Wipler.

Reklama

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października. Partia KORWiN, wg. różnych sondaży może liczyć na poparcie od 3 do 7 procent.