Wielka Brytania będzie stać ramię w ramię z Polską - zadeklarował brytyjski minister obrony. W czasie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Londynie Michael Fallon mówił w tym kontekście o wydarzeniach za naszą wschodnią granicą. Zaznaczył, że jego kraj nadal będzie demonstrować solidarność poprzez częste ćwiczenia przy wschodniej granicy, patrolowanie przestrzeni powietrznej nad Bałtykiem i zobowiązanie, by wydawać więcej pieniędzy na obronność i wzmacniać Sojusz.

Te słowa padły podczas wieczornego spotkania w Lancaster House, gdzie prezydent spotkał się z polskimi weteranami mieszkającymi na Wyspach. Wcześniej Andrzej Duda spotkał się z brytyjskim premierem. Jednym z tematów rozmowy był kryzys na Ukrainie. Prezydent nie krył zadowolenia ze stanowiska Davida Camerona. Podkreślił, że brytyjski premier zgadza się co do potrzeby "wzmocnienia wschodniej flanki Sojuszu".

Prezydent Duda w czasie dwudniowej wizyty na Wyspach spotkał się też z emigrantami, odznaczył weteranów i wziął udział w nabożeństwie z okazji 75. rocznicy bitwy o Anglię.