Kolejny poseł Platformy Obywatelskiej z okręgu siedlecko-ostrołęckiego rezygnuje ze startu w wyborach parlamentarnych. Decyzję taką ogłosił dziś szef PO w Siedlcach i poseł dwóch ostatnich kadencji Jacek Kozaczyński.

Z oświadczenia, jakie przekazał dziennikarzom wynika, że decyzję podjął m.in. ze względu na umieszczenie na liście Platformy Obywatelskiej aż czworga kandydatów z Siedlec. Obok niego znaleźli się na niej była wiceprezydent Siedlec Marta Sosnowska, prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Marcin Kulicki oraz była asystentka Zbigniewa Ziobry Patrycja Chmiel.

Jacek Kozaczyński zaznacza, że nie chce, aby jego rezygnacja była wykorzystywana w walce wyborczej przeciwko środowisku, które reprezentuje. Dlatego całą sytuację będzie chciał wyjaśnić opinii publicznej dopiero po wyborach. Pismo, w którym szczegółowo tłumaczy całą sytuację złożył u notariusz, którą upoważnił do upublicznienia jego treści dopiero po wyborach.

W piątek do Polski Razem Jarosława Gowina przeszedł inny dotychczasowy poseł PO z okręgu siedlecko-ostrołęckiego Andrzej Kania. Tym samym również on nie znajdzie się na listach Platformy w październikowych wyborach. W 2011 roku PO zdobyła trzy mandaty w tym okręgu. Obok Kozaczyńskiego i Kani posłem jest też wiceminister obrony Czesław Mroczek.