Ewa Kopacz jedynką listy wyborczej PO w Warszawie, Małgorzata Kidawa - Błońska - w okręgu podwarszawskim. Zarząd PO przyjął zmiany na listach wyborczych, rekomendowane przez Ewę Kopacz.

Szefowa rządu poinformowała o tym na konferencji prasowej po spotkaniu zarządu partii. Jak mówiła, niektóre, zaproponowane przez nią zmiany "były radykalne, lecz potrzebne". Zdaniem Kopacz, wyborcy wysłali PO sygnał, że chcą zmiany. Premier wyraziła przekonanie, że stworzone listy to "dobra zmiana i mądra kontynuacja".

Minister obrony Tomasz Siemoniak otworzy listę PO w Wałbrzychu, szef MSZ Grzegorz Schetyna - w Kielcach, wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski - w Krakowie. Minister zdrowia Marian Zembala to jedynka listy w Katowicach. Były szef dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz ma startować z drugiego miejsca w województwie dolnośląskim, a były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz - z ostatniego w Szczecinie.

Kolejność kandydatów na posłów pod koniec lipca ustaliły zarządy regionalne. Nie wszyscy byli zadowoleni z ich kształtu, dlatego są odwołania. Na listach zabrakło też nazwisk dotychczasowych parlamentarzystów. Kwestionowano również wybór liderów list. Chodzi miedzy innymi o polityków, których nazwiska pojawiają się w tak zwanej aferze podsłuchowej.