Szef sztabu PiS Stanisław Karczewski ocenia, że sprawa SKOK jest podnoszona właśnie teraz z powodu toczącej się kampanii wyborczej. Gość radiowej Jedynki podkreśla, że Komisja Nadzoru Finansowego powinna była zająć się złą kondycją niektórych kas oszczędnościowo-kredytowych wcześniej. Senator Karczewski zaznacza, że w tej sprawie powinno być mniej polityki.

"Problem jest wyborczy" - zaznacza i dodaje, że nie jest to "sprawa polityczna, nie jest to sprawa ani Prawa i Sprawiedliwości, a również Platformy Obywatelskiej."
Stanisław Karczewski uważa, że przy takich sprawach jak nieprawidłowości w SKOK Wołomin, KNF powinien zareagować szybciej. Przypomina, że komisja ma nadzór nad SKOKami od 2013 roku, a dopiero teraz, w czasie wyborów zajęła się sprawą.


Dziś sędziowie Trybunału Konstytucyjnego mają rozstrzygnąć czy nowa ustawa o SKOK-ach jest zgodna z ustawą zasadniczą. Chodzi między innymi o nadzór KNF nad SKOK-ami. Wątpliwości co do legalności zapisów ustawy zgłosili posłowie i senatorowie PiS oraz prezydent.

Reklama