Pytamyobywateli.pl - Platforma Obywatelska uruchomiła serwis internetowy, gdzie można zgłaszać propozycje programowe. Może to zrobić każdy. Jak mówi rzeczniczka sztabu PO Joanna Mucha, to forma konsultacji z obywatelami. Podkreśliła, że Platforma rozmawia nie tylko z ekspertami.

"Bardzo nam zależy, aby Polacy wypowiedzieli się poprzez tę stronę internetową" - powiedziała Joanna Mucha.

Nad programem pracuje 10-osobowy zespół. Szefowa partii, premier Ewa Kopacz przedstawiła go podczas partyjnej konwencji, która odbyła się 20 czerwca. Znaleźli się w nim między innymi: Janusz Lewandowski, Tomasz Siemoniak, Urszula Augustyn, Hanna Zdanowska i Rafał Trzaskowski. W zespole programowym jest też Agnieszka Pomaska. Podczas konferencji wyjaśniała, że jego członkowie pracują w terenie, spotykają się z ludźmi.

"To bardzo dobre spotkania, często też konstruktywna krytyka" - mówiła i zachęcała do odwiedzania strony pytamyobywateli.pl. Agnieszka Pomaska wyjaśniła, że będą się na niej pojawiały pomysły programowe PO, które będzie można oceniać i proponować swoje. Jak powiedziała, "zależy nam na aktywnym podejściu do tworzenia programu".

Nowy program Platformy Obywatelskiej ma być gotowy na przełomie sierpnia i września. Wybory parlamentarne odbędą się 25 października, co ogłosił dziś prezydent Bronisław Komorowski.