Dziś w Katowicach PiS i Zjednoczona Prawica rozpoczynają 3-dniową konwencję "Myśląc Polska". Poseł PiS Joachim Brudziński mówił w Trójce, że prawicowa koalicja ma w ponad 90 procentach uzgodniony program.
Reklama

Jednak dzisiaj nie dojdzie do jego prezentacji. Polityk przyznał, że między PiS i środowiskiem Jarosława Gowina jest kilka różnic, na przykład w sprawie systemu partyjnego.

Joachim Brudziński zaznaczał, że PiS nie może jeszcze zaprezentować programu, gdyż okoliczności zewnętrzne są bardzo dynamiczne.

- Wiemy jak wygląda sytuacja w Grecji, wiemy co się dzieje za naszą wschodnią granicą, na południu Europy, a przecież my mówimy o programie obejmującym nie tylko kwestie wzajemnych relacji między PiS a Polską Razem, ale mówimy też o polityce zagranicznej, bezpieczeństwie i finansach - tłumaczył wiceszef sztabu wyborczego partii Jarosława Kaczyńskiego.

Joachim Brudziński dodawał, że w kwestii wieku emerytalnego zostanie uwzględnione stanowisko PiS, a nie partii Jarosława Gowina. Polityk PiS powiedział też, że jego ugrupowanie najprawdopodobniej wycofa się z pomysłu trzeciej stawki podatkowej - 39 procent.