SLD poprze przed I turą wyborów prezydenckich Bronisława Komorowskiego? Aleksander Smolar z Fundacji Batorego uważa, że taka decyzja mogłaby mieć wpływ na wynik głosowania.

Gość Polskiego Radia, odnosząc się do coraz słabszych notowań sondażowych partii Leszka Millera, podkreślił, że wynikają one między innymi z wystawienia do wyborów Magdaleny Ogórek. Jest ona zaprzeczeniem tego, czego od lewicy oczekuję elektorat SLD, partii częściowo nostalgicznej, częściowo prospołecznej.
Według Aleksandra Smolara, w SLD jest świadomość zagrożenia. Sojusz Lewicy Demokratycznej może podjąć dramatyczną decyzję, czując że Magdalena Ogórek ciągnie go na dno i poprze jeszcze w I turze obecnego prezydenta - ocenia Aleksander Smolar.

Według sondażu "Rzeczpospolitej", SLD wypada z grupy partii przekraczających próg wyborczy. Chęć głosowania na tę partię wyraziło 4 procent ankietowanych. Jej miejsce w zestawieniu zajęła partia Janusza Korwin-Mikkego. Na ugrupowanie KORWiN chce głosować 5 procent wyborców. Sondaż zrealizowany przez IBRIS wygrywa PO z 37 procent. PiS ma 32 procent, a PSL - 5 procent.

Reklama