Hillary Clinton podjęła decyzję, że będzie walczyć o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Była pierwsza dama USA oficjalnie ogłosi swoją decyzję w niedzielę.

Hillary Clinton ogłosi zamiar ubiegania się o nominację partii demokratycznej w nagraniu wideo, w którym wyjaśni dlaczego chce zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. Według doradców przedstawi siebie jako osobę najlepiej przygotowaną do podjęcia działań mających poprawić sytuację ekonomiczną Amerykanów.

Przesłanie Clinton pojawi się też w mediach społecznościowych, między innymi na Facebooku i Twitterze. W przyszłym tygodniu była pierwsza dama USA, była senator i była sekretarz stanu uda się do Iowa i New Hampshire - dwóch stanów gdzie odbędą się pierwsze prawybory.

Hillary Clinton jest najmocniejszym z kandydatów ubiegających się o nominację demokratów i będzie bardzo trudna do pokonania przez rywali. Wśród republikanów szykuje się bardziej wyrównana walka. Plany ubiegania się o nominację ma kilkunastu polityków tej partii, w tym były gubernator Florydy Jeb Bush i faworyt konserwatystów Scott Walker.

Amerykańskie wybory prezydenckie odbędą się w listopadzie przyszłego roku.