3,5 kilograma dopalaczy przejęli radomscy policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Akcje przeprowadzono w Milanówku. Zatrzymano dwie osoby - kobietę i mężczyznę.

Działania operacyjne potwierdziły informacje, że są to ludzie, którzy mogą posiadać dopalacze. Dzięki temu - jak mówi Rafał Sułecki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu - udało się ich ująć na "gorącym uczynku", w momencie przenoszenia paczek, zawierających podejrzaną substancję.

Wstępne badania przeprowadzone przez Laboratorium Kryminalistyczne mazowieckiej policji wykazały, że w zabezpieczonych przez funkcjonariuszy paczkach znajdowały się substancje chemiczne określane potocznie mianem dopalaczy. Niemniej w trakcie badań nie wykryto w nich składników, które znajdują się na liście substancji zakazanych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Dlatego przekazano je Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Warszawie, gdzie zostaną poddane szczegółowej analizie.

Decyzją prokuratora zatrzymane osoby są już na wolności. Natomiast policjanci próbują ustalić w jaki sposób weszły one w posiadanie dopalaczy i jakie było przeznaczenie substancji.