O obronności, dyplomacji i promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej mówił podczas konwencji wyborczej kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

Powiedział, że powinniśmy odbudować armię i przemysł zbrojeniowy. W celu podniesienia bezpieczeństwa naszego kraju należy również negocjować zwiększenie obecności wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego w Europie Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim w Polsce.

Kandydat PiS na prezydenta dodał, że z inicjatywą w tej sprawie powinniśmy wystąpić przed przyszłorocznym szczytem NATO w Warszawie. "Wówczas może zakończyć się on dla nas sukcesem" - dodał Andrzej Duda.

Kandydat PiS na prezydenta mówił też o potrzebie aktywizacji polskiej dyplomacji oraz o potrzebie szkolenia polskiej kadry dyplomatycznej. Zaproponował utworzenie szkoły dyplomacji, która przygotowywałaby kadry na potrzeby Polski, a w przyszłości na potrzeby innych państw.

Duda mówił też o znaczeniu promocji naszego kraju oraz konieczności realizowania polskiej polityki historycznej. Podkreślił szczególną wagę współpracy z Polakami za granicą, w szczególności z Polonią. W jego opinii, powinniśmy poza tym zabiegać o uczestnictwo w G-20, a także dążyć do tego, aby znaleźć się w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.