SLD oskarża Platformę Obywatelską o oszustwo. PO wycofuje się z obietnicy przyjęcia ustawy o związkach partnerskich.

Podczas konferencji na 100 dni rządu premier Ewa Kopacz powiedziała, że do końca kadencji ustawa zostanie przyjęta. Kilka dni temu doradca Ewy Kopacz - Sławomir Nitras powiedział, że Platforma odkłada jednak sprawę do przyszłej kadencji.

Rzecznik SLD Dariusz Joński nie ukrywał oburzenia. "Jesteśmy wkurzeni, bo po raz kolejny Platforma Obywatelska znów nas oszukała, oszukała kilka milinów ludzi, którzy czekają na ten projekt ustawy"- powiedział Joński. Polityk przypomniał, że SLD jeszcze w poprzedniej kadencji złożyło swój projekt i do dziś słyszy że nie ma woli politycznej ze strony PO. Dariusz Joński zaapelował do wyborców PO, którzy chcą ustawy o związkach by zagłosowali na SLD, które będzie o sprawę walczyć.

Poseł SLD Wincenty Elsner przypomniał, że projekt w tej sprawie został złożony do laski marszałkowskiej już dwa lata temu i na tym etapie sprawa się zatrzymała.

W tej kadencji zostały złożone dwa projekty o związkach partnerskich. Żaden z nich nie dobrnął do etapu głosowania na sali sejmowej.