Prezydent Rosji dostaje pensję dwa razy w miesiącu. Oficjalne wynagrodzenie przelewane jest na konto wskazane przez Władimira Putina. O finansach gospodarza Kremla opowiedział dziennikarzom rzecznik prasowy prezydenckiej administracji Wiktor Chrekow.

Urzędnik w wywiadzie dla rozgłośni Kommiersant FM ujawnił, że miesięczne wynagrodzenie Władimira Putina trafia na konto banku „Rossija”. W marcu między innymi ten właśnie bank jako jeden z pierwszych został dotknięty zachodnimi sankcjami. Wtedy prezydent Rosji polecił, aby w tym banku otwarto mu konto i przelewano pensję.

Zgodnie z deklaracją majątkową, w ubiegłym roku Władimir Putin zarobił 3 miliony 672 tysiące rubli. Dziś to jest około 300 tysięcy złotych.

Kremlowski urzędnik podkreślił również, że prezydent nie ma swojej rezydencji na anektowanym Krymie i na razie nie planuje takowej mieć. Według Wiktora Chrekowa, prezydent nie ma też w planach ograniczania personelu, pracującego w firmach obsługujących administrację. Urzędnik poinformował, że korekty zostały dokonane wcześniej, a obecnie każda z firm gospodarstwa pomocniczego prezydenta sama decyduje, na jak duży personel ją stać.