17 grudnia prezydent Ukrainy Petro Poroszenko złoży wizytę w Polsce, a w styczniu Bronisław Komorowski poleci na Ukrainę. Prezydenci zapowiedzieli to po zakończeniu dwustronnego spotkania w Bratysławie.

Po spotkaniu poinformowano także, że obaj przywódcy polecą w czwartek do Mołdawii. Poroszenko powiedział dziennikarzom, że chcą w ten sposób wesprzeć europejski kurs tego kraju. „20 listopada wspólnie z panem prezydentem jedziemy do Kiszyniowa, gdzie planujemy podtrzymać europejskie aspiracje Mołdawii. Los Mołdawii także jest dla nas kluczowy ponieważ będzie to bardzo pozytywny przykład w realizacji reform” - mówił Poroszenko.

Po spotkaniu z Bronisławem Komorowskim ukraiński prezydent dziękował Polakom za wspieranie Ukrainy i mówił, że to właśnie Polska jest najwierniejszym sojusznikiem jego kraju spośród wszystkich państw Europy Środkowej.

Z kolei Bronisław Komorowski podkreślał, że Grupa Wyszehradzka czyli Polska, Czechy, Słowacja i Węgry, powinny być najsilniejszymi adwokatami Ukrainy w Europie. „Dla nas jest ważne to, aby Grupa Wyszehradzka zajmowała się sprawami ważnymi dla całego regionu. Los Ukrainy i jej szanse na zbliżenie do świata zachodniego to jest sprawa najważniejsza dla całego regionu” - mówił Komorowski.

W Bratysławie obaj prezydenci uczestniczyli w obchodach 25. rocznicy aksamitnej rewolucji w byłej Czechosłowacji.