Nie milkną echa afery z wyłudzaniem pieniędzy na zagraniczne podróże. Głos w sprawie zabrał wiceszef partii - Mariusz Kamiński.

Podczas rozmowy w studiu TVN24 poseł przyznał, że cała sprawa jet dla jego partii "głęboko zawstydzająca". Wskazał także że zagadnienie uderza w całą poselską społeczność. Dodał, że jest to żenujące, bo powinniśmy oczekiwać, że posłowie są ludźmi rzetelnymi i elementarnie uczciwymi.

- Tego zabrakło w tej sytuacji, ale takie są konsekwencje tego, że wśród posłów są osoby, które nadużywają możliwości i władzy - powiedział Kamiński.

- Wstydzę się, bo niezależnie z jakiego ugrupowania by nie pochodzili, jest to wstyd dla wszystkich posłów - powiedział wiceszef PiS.

- Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z oszustwem. Działania prokuratury są więc zasadne - dodał.

- Dobrze, że padają jakieś propozycje proceduralne, które umożliwią eliminację tego typu zachowań w przyszłości - dodał.

Sprawą zajęła się warszawska prokuratura okręgowa. W środę wszęte zostało śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia oszustwa przez trzech były posłów PiS w związku z rozliczeniem ich podróży służbowej do Madrytu.