Andrzej Duda jako prezydent będzie wypełniał testament Lecha Kaczyńskiego - mówi rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Wczoraj Jarosław Kaczyński ogłosił, że jest on kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich.

Mastalerek powiedział w radiowej Trójce, że Andrzej Duda to polityk, który będzie godnie reprezentował Polskę. Mimo młodego wieku ma duże doświadczenie - był wiceministrem w rządzie, pracował w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jest wykształcony, zna języki obce. "Na jego tle będzie widać wszystkie wady Bronisława Komorowskiego" - mówi Mastalerek. Rzecznik PiS dodał, że Andrzej Duda jako prezydent będzie nawiązywał do polityki ś.p. Lecha Kaczyńskiego.

Duda oświadczył, że "nie ma takiego boju, którego nie da się wygrać", choć kampania prezydencka jest trudna. Wyznał, że choć o jego kandydaturze mówiono w partii od dawna, to ostateczna decyzja mocno go zaskoczyła. Dodał, że ma szczególny stosunek do pracy prezydenta Rzeczpospolitej, ponieważ pracował z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Wiem, że to jest wielkie zadanie, ale widziałem, jak pracował wielki prezydent - powiedział kandydat PiS.

Andrzej Duda ma 42 lata. Jest doktorem nauk prawnych, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był wiceministrem sprawiedliwości w rządzie PiS, pracował też w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Działacz harcerski, były poseł z Krakowa, były członek Trybunału Stanu, a obecnie deputowany do Parlamentu Europejskiego.

Wybory prezydenckie odbędą się w przyszłym roku.