Jarosław Kaczyński skierował trzy postulaty polityczne wobec premier Ewie Kopacz, która dzisiaj obejmie przywództwo w Platformie Obywatelskiej. Przemawiając przed Stocznią Szczecińską szef Prawa i Sprawiedliwości apelował m.in., by rząd zajął się odbudową polskiego przemysłu.

"Pani premier mówi, że chce być blisko Polaków. Gdyby Platforma Obywatelska była blisko Polaków, to ta stocznia z cała pewnością by pracowała. Tu pracowałyby tysiące ludzi, dalsze tysiące w przedsiębiorstwach kooperujących" - mówił przed stocznią Kaczyński.
Kaczyński chce też wsparcia dla polskich rodzin i uruchomienia programu mieszkaniowego.


Przypomniał, że PiS proponuje, by na drugie i każde kolejne dziecko rodzina średnio zarabiająca "lub nawet nieco lepiej niż średnio zarabiająca, a także ta biedniejsza, dostawała 500 złotych. A jeżeli chodzi o rodziny rzeczywiście biedniejsze - to od pierwszego dziecka 500 zł miesięcznie". Podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że jest to duży wysiłek finansowy, ale nie ma w Polsce dzisiaj ważniejszej sprawy, jak pomoc dla rodzin.

Prezes PIS proponował również, by w centrum zainteresowania Ewy Kopacz znalazła się polityka mieszkaniowa. Kaczyński liczy na budowę państwowych mieszkań, które można by wynajmować, płacąc jednocześnie za ich wykup.
Dziś w Szczecinie odbywa się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. O godz. 18 planowane jest wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Koszalinie.