Holenderski pisarz i autor biografii Władimira Putina Marcel H. van Herpen opowiada Marcinowi Mellerowi o tym czy Haga zaostrzy kurs wobec Rosji - pisze "Newsweek".
- Śmierć prawie 200 holenderskich obywateli w zbrodniczym ataku na ten samolot, była wielkim szokiem dla Holandii. W pewnym sensie to był nasz 11 września. Całe społeczeństwo zjednoczyło się w żałobie z rodzinami ofiar. To z pewnością zmieniło postrzeganie reżimu Putina w moim kraju. Można by więc oczekiwać, że Holandia zaostrzy swoją politykę, zbliżając się tym samym do Polski, Szwecji i republik bałtyckich. Musimy jednak poczekać i zobaczyć, czy ta zwiększona wrażliwość Holandii przełoży się na bardziej pryncypialne stanowisko w UE - przekonuje w rozmowie z Newsweekiem Marcel H. van Herpen.
Pisarz dodaje, że duże kraje europejskie nie śpieszą się z sankcjami gospodarczymi a Niemcy pozostają największym eksporterem do Rosji.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu