Ostre stanowisko Wielkiej Brytanii w sprawie sankcji dla Rosji: podczas obrad szefów dyplomacji państw Unii Europejskiej, Londyn będzie naciskał na podjęcie kolejnych działań w sprawie restrykcji dla Moskwy.
Rzecznik premiera Davida Camerona przekazał, że Wielka Brytania opowie się za nałożeniem sankcji sektorowych - gospodarczych - na Moskwę, chyba że Rosja umożliwi pełny dostęp do miejsca katastrofy samolotu linii Malaysia Airlines i przestanie wtrącać się w sprawy Ukrainy.
Wielka Brytania będzie też postulowała jak najszybsze wprowadzenie w życie sankcji dla podmiotów i osób w Rosji, o których rozmawiano w zeszłym tygodniu, na szczycie w Brukseli. Według dyplomatów mogą one objąć np. te rosyjskie firmy, które inwestują na zajętym przez Moskwę Krymie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu