10 osób zginęło, a kilkadziesiąt odniosło obrażenia w zderzeniu autobusu z Polski z polskim mikrobusem. Do wypadku doszło krótko przed godziną drugą w nocy na autostradzie niedaleko Drezna. Autobus uczestniczący w wypadku należał do firmy Sindbad z Opola.

Niemiecka policja relacjonuje, że polski autobus jadący autostradą A4 najechał na tył ukraińskiego autobusu. W wyniku uderzenia autobus z Polski wpadł w poślizg, przebił bariery ochronne i wjechał na przeciwny pas ruchu. Tam zderzył się z polskim mikrobusem. Niemieckie media początkowo podawały, że siedem ofiar śmiertelnych to pasażerowie mikrobusu. Wśród pasażerów autobusu są dwie śmiertelne ofiary. Po kilku godzinach okazało się, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 10.

Policja podaje, że jest wielu rannych - obrażenia niektórych z nich są ciężkie. Obrażenia odnieśli także podróżujący ukraińskim autobusem - wszyscy trafili do okolicznych szpitali. Autostrada A4 w okolicach Drezna jest zablokowana w obu kierunkach.

MSZ uruchomiło numer dla rodzin osób, które mogły zostać poszkodowane w wypadku (+49 163 788 76 76). Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Wojciechowski zapewnił na Twitterze, że polscy dyplomaci są na miejscu tragedii.

Niemiecka autostrada A4 to przedłużenie polskiej autostrady o tym samym numerze. Porusza się po niej wiele pojazdów z Polski.