W Mariupolu na wschodniej Ukrainie, ochotniczy batalion "Azov" zdobywa pozycje prorosyjskich separatystów w tym mieście. Szturm jest częścią operacji antyterrorystycznej prowadzonej przez siły ukraińskie w Donbasie.

Wojskowi z batalionu "Azov" zdobyli już kilka budynków w centrum miasta zajętych wcześniej przez prorosyjskich rebeliantów. W Mariupolu przez ostatnich kilka godzin trwała wymiana ognia. Kilku żołnierzy batalionu "Azov" zostało rannych.

Dowództwo oddziału poinformowało, iż w czasie operacji zlikwidowano pięciu prorosyjskich rebeliantów, a kilkunastu zostało rannych. W trakcie akcji zniszczono także opancerzony pojazd rozpoznawczy (BRDM) znajdujący się w rękach dywersantów. Rebelianci korzystają także z opancerzonych samochodów zrabowanych w bankach i służących do przewożenia pieniędzy. Prowadzą z nich ostrzał w kierunku sił ukraińskich.

Z kolei w Słowiańsku otoczonym przez wojska Ukrainy, nowy samozwańczy mer miasta zaproponował siłom ukraińskim podjęcie rozmów - poinformowali o tym przedstawiciele OBWE. Ze względu na pogarszające się warunki życiowe z miasta wyjechało już kilkadziesiąt tysięcy ludzi.