Grzegorz Schetyna zadeklarował na antenie TVP Info, że nie wierzy, aby w przyszłorocznych wyborach prezydenckich Donald Tusk mógł wystartować przeciwko obecnemu prezydentowi, Bronisławowi Komorowskiemu. - To scenariusz kosmiczny - stwierdził polityk PO.

- Wszystkie znaki na niebie mówią, że prezydent Komorowski będzie kandydował w drugiej kadencji, będzie walczył o reelekcję i jest bankowym kandydatem. I tutaj nic się nie powinno zdarzyć - przekonywał w TVP Info Schetyna. Polityk dodał, że prezydent Komorowski może liczyć w czasie kampanii prezydenckiej na jego wsparcie. - To jest dobry scenariusz na reelekcję, na walkę o (zwycięstwo w I turze), bo to jest też takie symboliczne podkreślenie wagi tych pięciu lat prezydentury i tego, jak Polacy ją docenili - mówił.

- Nie lubię wywoływania złych relacji. Polska polityka potrzebuje debaty, dysputy i otwartości, a nie zatłuczenia w ciemnych zaułkach - podsumował Schetyna, który zadeklarował też, że jego relacje z premierem Donaldem Tuskiem są obecnie "przyzwoite".