- Podjąłem decyzję o czasowym wycofaniu się z czynnej polityki, a tym samym rezygnacji z wszelkich funkcji w Solidarnej Polsce. Po latach politycznego zgiełku, gonitwy i walki potrzebuję nabrania dystansu - poinformował na swoim blogu Jacek Kurski, wiceprezes Solidarnej Polski.

- Nie widzę obecnie po tej stronie sceny politycznej, z którą się identyfikuję gotowości do wyciągnięcia wniosków z kolejnych przegranych i podjęcia wyzwania wyborczej konsolidacji, która mogłaby przynieść upragnione zwycięstwo. Wierzę jednak, że prawica potrzebuje czasu, i że rozsądek oraz dobra wola zwyciężą, co pozwoli wygrać wybory w 2015 roku - stwierdził Kurski.

- Biorę urlop od polityki również ze względu na moich bliskich, których dobro wymaga ode mnie poświęcenia teraz uwagi wyłącznie im. mDziękuję wszystkim, którzy przez wiele lat publicznej działalności wspierali mnie oraz dzielili ze mną sukcesy i porażki. Przepraszam tych, których oczekiwań nie spełniłem i tych, których zawiodłem. Dziękuję wyborcom i współpracownikom - czytamy dalej w oświadczeniu Jacka Kurskiego.

Źródło: Blog Jacek Kurski.