- Naprawdę jestem przekonany, że PiS w Parlamencie Europejskim to są kłopoty dla Polski i zero korzyści, a Platforma Obywatelska naprawdę uzyskała bardzo dużo korzyści dla Polski. To jest do udowodnienia każdego dnia - twierdzi w rozmowie TVN24 premier Donald Tusk

W rozmowie z TVN 24 premier Tusk stwierdził, że Polacy muszą czuć się odpowiedzialni za to na kogo zagłosują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Jaki pożytek będziemy mieli z ludzi, którzy w Parlamencie Europejskim będą robili z siebie albo idiotów, albo będą stawiali wyłącznie na skandal, albo będą próbowali rozmontowywać Unię powoli, bo nie mają do Unii zaufania?" - zapytał i dodał: "My w tej Europie prowadzimy poważne gry".

Premier skomentował także osobę i działalność Janusza Korwina-Mikkego."Jestem w stanie ścierpieć jego idiotyczne poglądy na temat II wojny światowej. Nawet najbardziej durne poglądy zasługują na respekt (...), bo każdy ma prawo do własnych poglądów, chyba że jest to z krzywdą dla innego człowieka i wyraża pogardę dla innego człowieka. To, co Janusz Krowin-Mikke mówi o kobietach jako płci, jest obrzydliwe i nie do zaakceptowania i dlatego pozwoliłem sobie uwagę zupełnie niepolityczną, że takiemu człowiekowi ręki się nie podaje".