„Janusz Palikot jest niewątpliwie odważny”. Jego wyskoki? „To osobowość. Rażą mnie jego prowokacje” - przyznaje Ryszard Kalisz, jeden z liderów koalicji Europa Plus Twój Ruch w Kontrwywiadzie RMF FM.

„Janusz palnął” - mówi o wywiadzie, w którym Palikot skrytykował Aleksandra Kwaśniewskiego. „Rozmawiałem z nim o tym. Wszystko już wyjaśnione. To w PO wszyscy mówią: niech Donek zadecyduje. PO jest tchórzliwa. Boi się Kościoła i PiS. U nas jest inaczej. Różnimy się, ale potrafimy się porozumieć” - tłumaczy. „Z polityką jest jak z zupą – lepiej, żeby nie wszyscy jedzący widzieli, jak się ją przygotowuje” - przekonuje.

Kalisz deklaruje również, że jeśli zostanie wybrany do Parlamentu Europejskiego, nie będzie startował w wyborach na prezydenta Warszawy. „Gdybym nie wszedł do PE, decyzję o prezydenturze Warszawy podejmę jesienią”.

„25 maja zobaczymy, czy eksperyment się udał” - mówi o Europie Plus. „Nie bądźcie plemienni! Nie głosujcie na mniejsze zło. Głosujcie na większe dobro. Głosujcie na koalicję Europy Plus” - apeluje.

Aleksander Kwaśniewski w radzie nadzorczej spółki Janukowycza? „Aleksander Kwaśniewski jest wolnym człowiekiem” - mówi Kalisz pytany o doniesienia na temat kontrowersyjnej posady byłego prezydenta.