Lech Wałęsa w "Faktach po Faktach" przyznał, że nie wie jeszcze, na jakich zasadach będzie uczestniczyć w obchodach 25 rocznicy częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. Jak zaznaczył w TVN 24, akurat 4 czerwca jest "umówiony w Mławie".

"Mam tu problem, bo jestem umówiony w Mławie czwartego. Od 18:00 wprawdzie, więc będę musiał to spasować. Albo trzeciego albo inny dzień. Nie mogę tego cofnąć" - powiedział Wałęsa w TVN 24. Były prezydent dodał, że na samych obchodach będzie, ale "w godzinach, które mi odpowiadają".

Wałęsa zaznaczył jednocześnie, że nie do końca obchodzi tę rocznicę, gdyż była to wolność ograniczona. "To nie jest dobra data. Obchodzimy ją bo tak się umówiliśmy. To nie jest dzień wolności to jest dzień ograniczonej wolności. Trzeba by wybrać lepszy dzień, który byłby bardziej czytelny" – stwierdził Wałęsa.

Na obchodach 25 rocznicy częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce do kraju przylecą między innymi prezydent USA Barack Obama i prezydent Francji Francois Hollande.