Prokuratura Rejonowa w Łukowie postawiła 3 zarzuty 46-letniemu Mirosławowi P., który kierując pod wpływem alkoholu, śmiertelnie potrącił dwie nastolatki. Do wypadku doszło w Zastawiu na Lubelszczyźnie.

Zarzuty, które usłyszał Mirosław P., to umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, spowodowanie śmiertelnego w skutkach wypadku pod wpływem alkoholu, brak udzielenia pomocy ofiarom i ucieczki z miejsca zdarzenia. Kierowca już wcześniej był skazany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym.

Z kolei Sylwester S, który siedział na miejscu pasażera usłyszał zarzut nieudzielenia poszkodowanym pomocy.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. 46-letni Mirosław P., wracał ze sklepu monopolowego, w samochodzie wiózł znajomego. W Zastawiu seat którym jechali wpadł na dwie dziewczynki.

Po wypadku obaj mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia. S. został zatrzymany kilkanaście minut później. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kierowca wpadł po siedmiu godzinach poszukiwań. W chwili zatrzymania miał 1,2 promila. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Sprawca, już wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę na podwójnym gazie.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mirosław P. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Prokurator Rejonowy w Łukowie jeszcze dziś wystąpi z wnioskiem do miejscowego Sądu Rejonowego o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na 3 miesiące. Do winy nie przyznał się też pasażer seata Sylwester S. Wyjasnił, ze opuścił miejsce zdarzenia, bo byli już tam inni ludzie, a pomocy nie wezwał, bo nie miał telefonu.
Mirosławowi P. grozi 12 lat, a Sylwestrowi S. 5 lat więzienia.