Dziś w kościołach czytany jest list Episkopatu na Niedzielę Świętej Rodziny. Biskupi występują w nim przeciwko idei gender.

W opinii Episkopatu za "gender" kryje się kłamstwo, które dotyka fundamentów funkcjonowania społeczeństw. Ktoś próbuje zniszczyć podstawy antropologiczne naszej cywilizacji- mówi arcybiskup Henryk Hoser.

Duchowny wyjaśnia co to jest gender. "To ideologia, która mówi że biologia nie determinuje płci. Płeć traktuje się jako rolę społeczną, więc człowiek może sobie wybrać płeć" - podkreśla arcybiskup.

W czytanym dziś liście biskupi zwracają uwagę że "jesteśmy przeciw dyskryminacji ze względu na płeć, ale widzimy niebezpieczeństwo niwelowania wartości płci". Arcybiskup Henryk Hoser dodaje, że całe społeczeństwo jest zbudowane na tradycyjnej rodzinie: mężczyźnie-ojcu, kobiecie-matce- i dzieciach.

"Jeżeli to rozmontujemy społeczeństwo będzie nie do zniesienia"- podsumowuje arcybiskup List Episkopatu, krytykują feministki i politycy lewicy. Ta grupa podkreśla, że "nie ma czegoś takiego jak ideologia gender".