Polacy ewakukowani ze stolicy Sudanu Południowego

20 grudnia 2013

Dwoje polskich obywateli zostało wczoraj ewakuowanych ze stolicy Sudanu Południowego, Dżuby. Zdecydowały o tym względy bezpieczeństwa - kraj jest ogarnięty konfliktem wewnętrznym.

Polacy opuścili Sudan Południowy samolotem włoskich sił zbrojnych. Obecnie przebywają w sąsiednim Dżibuti, skąd 20 grudnia odlecą do Rzymu. W komunikacie prasowym polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych dziękuje włoskiemu rządowi za pomoc w ewakuacji Polaków.

W związku z niestabilną sytuacją wewnętrzną w Sudanie Południowym, MSZ stanowczo odradza podróżowanie tam w najbliższym czasie. Sudan Południowy jako państwo powstał w 2011 roku, kiedy to oddzielił się od Sudanu. Oba kraje pozostają w konflikcie o roponośne tereny na pograniczu. Sudan Południowy jest też wstrząsany krwawymi konfliktami wewnętrznymi.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.