Prokurator Generalny Andrzej Seremet wysłał do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu posła Sławomira Nowaka. Potwierdził to Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik Prokuratora Generalnego, Mateusz Martyniuk.

Powiedział on, że wniosek ma związek z postępowaniem, jakie prowadzi warszawska Prokuratura Okręgowa. Wystąpiła ona do Prokuratora Generalnego, aby skierował do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu posła Nowaka, byłego ministra transportu. Prokurator Generalny Andrzej Seremet po przeanalizowaniu wniosku skierował go do marszałka Sejmu.

Prokuratorskie postępowanie dotyczy składania przez posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nowaka niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. W kolejnych oświadczeniach, składanych od listopada 2011 do marca 2013 roku, nie wykazał on zegarka renomowanej firmy, wartego minimum 17 tysięcy złotych.

Gdy w piątek pojawiła się informacja, że prokuratura przygotowuje wniosek o uchylenie jego immunitetu, minister Nowak podał się do dymisji. Zapowiedział też, że zrzeknie się immunitetu, gdy tylko wniosek wpłynie do Sejmu.