We Francji puszyste kobiety pozwały do sądu słynnego dyktatora mody Karla Lagerfelda. Przyczyną są jego krytyczne wypowiedzi pod adresem osób z nadwagą.

Projektant stwierdził, że pań o mocno zaokrąglonych kształtach ludzie nie chcą oglądać na wybiegu czy na scenie. Co więcej, legendarny dyktator mody powiedział w wywiadzie dla jednego z kanałów telewizji francuskiej, że potężny deficyt w kasie ubezpieczalni społecznej, to także wina wydatków na leczenie chorób i dolegliwości wynikających z nadwagi.

Stowarzyszenie "Okrągłe i sexy", działające przy komitecie organizacyjnym francuskiej Miss Puszystości, jest oburzone uwagami Lagerfelda. Jedna z działaczek stowarzyszenia, które złożyło skargę w sądzie, stwierdziła, że tego typu wypowiedzi są krzywdzące wobec osób puszystych i są formą dyskryminacji. Dalej podkreślono, że wiele młodych dziewcząt czuje się źle w swojej skórze mając zbyt obfite kształty i dlatego tego typu stwierdzenia fatalnie wpływają na ich psychikę. Szczególnie, jak czytamy, że słowa te padły z ust znanej postaci ze świata mody.

Reklama