Według sondażu opublikowanego przez "Rzeczpospolitą" warszawskie referendum przeciw Hannie Gronkiewicz-Waltz nie zaszkodziło popularności partii Kaczyńskiego. Na ugrupowanie oddałoby głos 31 proc. Polaków.
Reklama

Warszawskie referendum za odwołaniem prezydent miasta nie wstrząsnęło słupkami poparcia dla polskich partii. Nie zaszkodziło także Prawu i Sprawiedliwości. Według sondażu "Rzeczpospolitej" na partię Kaczyńskiego głos oddałoby 31 procent uprawnionych do ego Polaków.

"To świadczy o tym, że twardo prowadzimy w sondażach i jesteśmy głównym kandydatem do wygrania wyborów parlamentarnych" – skomentował w rozmowie z gazetę Jan Dziedziczak z PiS

Platforma Obywatelska od ostatniego sondażu straciła 1 proc. głosów. Daje jej to 22 procent poparcia. Na trzecim miejscu, z 14-procentowym poparciem, znajduje się Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Za trzema największymi partiami, do sejmu trafiłyby jeszcze PSL (6 proc.) i Twój Ruch, nowa formacja Palikota (5 procent). Poza sejmem znalazłaby się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego z wynikiem 3 proc. głosów.