Według sondażu opublikowanego przez "Rzeczpospolitą" warszawskie referendum przeciw Hannie Gronkiewicz-Waltz nie zaszkodziło popularności partii Kaczyńskiego. Na ugrupowanie oddałoby głos 31 proc. Polaków.

Warszawskie referendum za odwołaniem prezydent miasta nie wstrząsnęło słupkami poparcia dla polskich partii. Nie zaszkodziło także Prawu i Sprawiedliwości. Według sondażu "Rzeczpospolitej" na partię Kaczyńskiego głos oddałoby 31 procent uprawnionych do ego Polaków.

"To świadczy o tym, że twardo prowadzimy w sondażach i jesteśmy głównym kandydatem do wygrania wyborów parlamentarnych" – skomentował w rozmowie z gazetę Jan Dziedziczak z PiS

Platforma Obywatelska od ostatniego sondażu straciła 1 proc. głosów. Daje jej to 22 procent poparcia. Na trzecim miejscu, z 14-procentowym poparciem, znajduje się Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Za trzema największymi partiami, do sejmu trafiłyby jeszcze PSL (6 proc.) i Twój Ruch, nowa formacja Palikota (5 procent). Poza sejmem znalazłaby się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego z wynikiem 3 proc. głosów.