Symboliczny grób Macieja Berbeki na zakopiańskim Pęksowym Brzyzku. Dzisiaj na tej słynnej zakopiańskiej nekropolii rodzina, przyjaciele, ratownicy TOPR, przewodnicy tatrzańscy i mieszkańcy stolicy Tatr żegnali himalaistę, który zginął w tym roku podczas powrotu po zdobyciu szczytu Broad Peak.

Ciało Macieja Berbeki znajduje się najprawdopobniej na dnie jednej ze szczelin, ale od dziś na Pęksowym Brzyzku zakopiańczyk ma swoją symboliczną mogiłę. Drewniany, rzeźbiony nagrobek przygotowali uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara gdzie Maciej Berbeka był nauczycielem. Uroczystości które prowadził ksiądz Stanisław Olszówka zgromadziły na cmentarzu setki osób.

Również dzisiaj w zakopiańskiej Miejskiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż wystawy Ewy i Macieja Berbeki zatytułowanej "Między niebem a ziemią". Wystawa to collage Ewy Dyakowskiej - Berbeki i fotografie z archiwum Macieja z jego wypraw na ośmiotysięczniki. Plan wystawy powstał jeszcze przed tragedią na Broad Peak wtedy zakładano że Maciej będzie prowadził spotkania dotyczące gór - obecnie projekt zrealizowano ale w innej formie.