Ponad 1,3 miliona wyborców uprawnionych do niedzielnego głosowania w Warszawie. Tego dnia odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Anna Lubaczewska z Krajowego Biura Wyborczego powiedziała na konferencji prasowej w Warszawie, że ta liczba będzie jeszcze dziś aktualizowana. Niezameldowani w Warszawie mogli się dopisywać do list wyborczych do końca pracy urzędów. Łącznie jest to około 1,336 miliona wyborców. Do końca września z własnej woli do spisu wyborców dopisało się około 10 tysięcy osób, a od października - według szacunków - niemal 1500.

Głosowanie rozpocznie się w niedzielę o 7:00, a zakończy o 21:00 tego samego dnia. Do dyspozycji będą 863 obwody wyborcze. Mieszkańcy Warszawy chętni do udziału w referendum zagłosują w tym samym lokalu wyborczym co podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Głosować można także przez pełnomocnika bądź korespondencyjnie. Dla osób starszych i niepełnosprawnych przewidziano transport, w którym pomagać będzie także Straż Miejska.

Krajowe Biuro Wyborcze wyda na referendum około pół miliona złotych. Na razie nie wiadomo jakie są koszty po stronie miasta stołecznego Warszawy. Aby referendum było ważne, musi wziąć w nim udział co najmniej 389430 wyborców. Od północy z piątku na sobotę do zakończenia głosowania obowiązuje cisza referendalna.