"Polacy oczekują konkretnych propozycji, które zapewnią, że w szpitalach będziemy czekać krócej w kolejkach, że nasze dzieci będą lepiej uczone w szkołach, że podatki będą niższe i prostsze" - pisze na swojej stronie Jarosław Gowin, przedstawiając

"W kampanii na przewodniczącego Platformy przedstawiłem pakiet konkretnych reform, które można by przeprowadzić do roku 2015. Teraz jest pora na rozpoczęcie prac nad programem rządzenia Polską w latach 2015-2019" - deklaruje Gowin i przedstawia nazwiska ekspertów, którzy ten program uwiarygadniają. W swoistym gabinecie cieni byłego polityka PO znaleźli się liczni naukowcy i eksperci.

Za fundament zmian, Gowin uznaje politykę prorodzinną. W planie znalazło się m. in. rozwinięcie systemu Karty Dużych Rodzin i wprowadzenie urlopów macierzyńskich dla osób pracujących na tzw. umowach śmieciowych. [Przeczytaj wszystko na temat zmian, które Gowin proponuje w prawie pracy].

Innym celem programu ma być wypracowanie rozwiązania, które spowoduje, że polskim przedsiębiorcą będzie łatwiej funkcjonować. [Przeczytaj co Gowin planuje w sprawie prawa podatkowego].

Koordynatorem programu został dr. Stanisław Tyszka, prawnik i były kierownik zespołu ekspertów Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej. W kwestiach samorządowych, Gowinowi doradza Zygmunt Frankiewicz, który od 1993 roku, nieprzerwanie pełni funkcję prezydenta Gliwic. Stanisław Gomułka, były wiceminister finansów i współautor planu Balcerowicza, zajął się finansami publicznymi.

Nauką i szkolnictwem wyższym, zajął się naukowiec i były wiceminister nauki, Stanisław Karpiński, a edukacją prof. Sylwia Sysko-Romańczuk, która w MEN odpowiadała za finansowanie systemu oświaty. Służba zdrowia przypadłą Wojciechowi Maksymowiczowi, dawnemu członkowi Naczelnej Rady Lekarskiej i dziekanowi Wydziału Nauk Medycznych UWM.

Wśród ekspertów Gowina, znajduje się także osoba odpowiedzialna za wolność gospodarczą, to Paweł Dobrowolski, Paweł Dobrowolski, ekonomista, przedsiębiorca a także prezes Fundacji Obywatelskiego Rozwoju.