Chcemy przekonywać przy pomocy tej i następnych akcji, że macierzyństwo i ojcostwo to fajna rzecz - powiedział Donald Tusk na konferencji, podczas której promował rządową platformę internetową rodzina.gov.pl. Premier zachęcał do korzystania z rocznych urlopów rodzicielskich oraz wyjaśniał kwestie związane z in vitro. To cele zainaugurowanej dziś rządowej kampanii informacyjnej poświęconej rodzinie

Ruszyła kampania informacyjna "Rządowe wsparcie dla rodzin". Jednym z celów kampanii jest zachęcenie rodziców do korzystania z dłuższych urlopów rodzicielskich oraz dzielenie się obowiązkami rodzinnymi. Premier zapowiedział także walkę z płciowymi stereotypami na rynku pracy. Podczas konferencji premier przypomniał, że niedługo minie symboliczne 9 miesięcy od kiedy ogłoszono Rok Rodziny. "Dzisiaj możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że wykonaliśmy 100 proc. zobowiązań jakie podjęliśmy" - zaznaczył Donald Tusk i dodał: "Rok Rodziny to pierwszy krok do przełamania ciągle złych statystyk demograficznych i prognoz jeśli chodzi o dzietność" - podkreślał premier.

Rząd: in vitro to szansa na szczęście dla wielu par

Rządowa kampania to także projekt informowania o in vitro. Premier mówił o programie dofinansowania, który ruszył w lipcu. Ma to zapewnić równy dostęp do in vitro parom mających problem z niepłodnością, której nie można wyleczyć w inny sposób. Resort zdrowia codziennie otrzymuje ogromną ilość pytań na ten temat. Informowaniem rodzin zajmie się internetowy serwis rodzina.gov.pl. Według danych rządu ten temat. Do tej pory do programu zarejestrowało się ponad 4800 par, 1300 jest już w trakcie leczenia.

Reklama

"Zależy mi na tym abyśmy wszyscy wychowywali się do rodzicielstwa i do szacunku dla rodzicielstwa. Chodzi o to aby nie było atmosfery dwuznaczności wobec rodziców i dzieci , którzy skorzystali z tej możliwości, aby w naszej ojczyźnie dzieci czuły się dobrze bez względu na to jaki był ich początek" - powiedział premier.

Polityka rodzinna przez Internet

Kampania promuje internetowy serwis rodzina.gov.pl. Ten działa już od czerwca, a jego zadaniem jest zbieranie informacji o najważniejszych kwestiach polityki rodzinnej, które do tej pory były rozproszone w sieci.

Są to przydatne dane o żłobkach, urlopach rodzicielskich, żywieniu w ciąży, rządowym programowi Mieszkanie dla Młodych, przedszkolach, dofinansowaniu in vitro czy świadczeniach rodzinnych.