Kolejne medialne starcie na katolickiej prawicy. Po ojcu Rydzyku i Tomaszu Sakiewiczu ciosy na pośrednictwem mediów wymienili Tomasz Terlikowski i Andrzej Jaworski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

"Tomasz Terlikowski robi błędy, które są trochę kompromitujące" - mówił dziś przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

Poszło o wpis Terlikowskiego na Frondzie, gdzie publicysta skrytykował wczorajszy Kongres Katolików. "Panowie, nie ateizacja, tylko ewangelizacja"
- pisał naczelny fronda.pl. "Tomasz Terlikowski od momentu, kiedy jest w "Republice", zapomina, że walka z ateizacją jest częścią ewangelizacji, a nie czymś obok" - odpowiedział Terlikowskiemu Andrzej Jaworski z PiS.

"A, to teraz wiem dlaczego "Gazeta Polska, Codziennie" nie zauważyła Jarosława Kaczyńskiego na Jasnej Górze" - powiedziała Monika Olejnik, wpisując słowa posła w konflikt między środowiskiem Gazety Polskiej a tym związanym z Radiem Maryja.

"Ja nie widzę żadnej wojny pani redaktor, każdy może robić błędy. Ale jeżeli ktoś nie widzi, że częścią ewangelizacji jest walka z błędami, walka z prześladowaniem to popełnia podstawowy błąd logiczny" - zaprzeczył Andrzej Jaworski, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.