Prezydent Rosji rozwodzi się. Poinformowała o tym telewizję Rossija24 jego małżonka Ludmiła Putin. Od wielu lat małżeństwo Władimira Putina owiane było tajemnicą. Rzadko widywano prezydenta w towarzystwie żony, za to bulwarowa prasa spekulowała na temat jego kochanek.

Nieoczekiwanie dziś para prezydencka oznajmiła, że ich małżeństwo dobiegło końca. Władimir i Ludmiła Putinowie poinformowali o tym po zakończeniu przedstawienia baletowego w Wielkim Pałacu Kremlowskim. "Cała moja działalność ma charakter w pełni publiczny. Jednym się to podoba, innym nie. Ludmiła była ze mną na tej wachcie osiem, prawie dziewięć lat. To nasza wspólna decyzja” - powiedział telewizji Rossija24 Władimir Putin. Pierwsza dama Rosji dodała, że "choć każdy z nich ma swoje życie, to wciąż mają z Władimirem dobre kontakty" "Jestem mu wdzięczna, że do tej pory mnie wspiera i bardzo troszczy się o dzieci a one to czują. Mogę powiedzieć, że to jest cywilizowany rozwód”- powiedziała.

O rozpadzie małżeństwa państwa Putinów plotkowano od dawna. Według niektórych dziennikarzy, prezydent Rosji związany jest z inną kobietą.