8 osób zginęło w wyniku zamachu terrorystycznego, do którego doszło w Dagestanie. W stolicy tego rosyjskiego regionu - Machaczkale - eksplodowały dwa samochody - pułapki.
Jak wynika z pierwszych informacji przekazywanych przez dagestańską policję - do eksplozji doszło w pobliżu siedziby komorników sądowych. W ciągu kilku minut wybuchły ładunki zainstalowane w dwóch samochodach. Na miejscu zginęło osiem osób a kilkanaście zostało rannych. Bomby uszkodziły ponad 20 samochodów, zaparkowanych w pobliżu miejsca tragedii.
W Dagestanie do podobnych zdarzeń dochodzi dość często. Premier Dmitrij Miedwiediew wielokrotnie zapowiadał, że rosyjskie służby bezwzględnie rozprawią się z terrorystami. Tymczasem miejscowe bandy islamskich ekstremistów dokonują zamachów na lokalnych policjantów, żołnierzy i urzędników państwowych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu