Leszek Miller zaprosił Lecha Wałęsę na organizowany przez SLD Kongres Lewicy. Były prezydent chce przyjąć zaproszenie.

Lech Wałęsa weźmie udział w czerwcowym Kongresie Lewicy Polskiej w Warszawie. Zaproszenie na kongres wręczył mu osobiście w Gdańsku szef SLD Leszek Miller. Lech Wałęsa powiedział, że "prawdopodobnie, ku zaskoczeniu wszystkich" przybędzie na kongres.

Były prezydent wyraził też zaniepokojenie planami przeniesienia dowództwa Marynarki Wojennej z Gdyni do Warszawy. "To zły pomysł" - uważa Wałęsa. Były prezydent przypuszcza, że nie zostanie on zrealizowany. Leszek Miller podczas spotkania z Lechem Wałęsą wręczył mu swoja ostatnią książkę pt. "Anatomia Siły "

Reklama

Kongres Lewicy odbędzie się w czerwcu na Stadionie Narodowym. Udział w nim zapowiedziało ponad sto lewicowych organizacji. Lech Wałęsa to nie jedyny prezydent, który otrzymał takie zaproszenie. Wśród osób, które chciałoby zobaczyć SLD znalazł się także Aleksander Kwaśniewski, ten jednak odrzucił propozycję, ponieważ organizatorzy odmówili uczestnictwa Januszowi Palikotowi, który wspólnie z Kwaśniewskim tworzy listę Europa Plus na wybory do Parlamentu Europejskiego